Darmowa konsultacja brwi!

SuperStyler o Nitkowaniu Brwi


Tekst ukazał się 29 stycznia 2019 roku na stronie
 SuperStyler

Jeśli do tej pory myślałyście, że stylizacja brwi opiera się wyłącznie na wyskubaniu ich pęsetą i nałożeniu na nie henny, to podobnie jak ja, byłyście w błędzie.
Poniżej znajdziecie kilka ciekawych tipów i trendów dotyczących pielęgnacji i stylizacji brwi.

Dzisiejsza wizyta była moją drugą w Brow Spa. Za pierwszym razem, nawet nie wiedziałam na co się piszę . Moje pojęcie o stylizacji brwi sprowadzało się do tego pierwszego zdania z artykułu. Jednak efekt, który udało nam się dziś osiągnąć, jest absolutnie najlepszy z dotychczasowych i co najważniejsze – długotrwały, bo naturalna henna, którą mam na brwiach utrzymuje się do 6 tygodni.
A jak przebiega taka pełna stylizacja SPA?

Zobacz portoflio naszych usług

Krok pierwszy: tonizowanie. W tym celu dziewczyny użyły specjalnej wody kwiatowej, która tonizuje skórę, oczyszcza ją i przygotowuje do dalszych zabiegów.

Krok drugi: złuszczanie. Tu wykorzystuje się peeling gruboziarnisty, którego bazą jest sól morska i cukier trzcinowy. Złuszczając martwy naskórek – przedłużamy działanie henny nawet o tydzień, a dodatkowo powstrzymujemy powstawanie potencjalnych stanów zapalnych mieszków włosowych. Peeling zmywamy i przechodzimy do następnego etapu.

Krok trzeci: nakładamy płatki kolagenowe z kwasem hialuronowym, który silnie nawilża. Płatki trzymamy na brwiach przez pięć minut, a następnie przekładamy je pod oczy.

Krok czwarty: mapowanie i geometria brwi. Podobna do tej, którą wykonuje się przy mikrobladingu. Specjalnie zabarwioną nitką wyrysowuje się linie, które wyznaczają trzy najważniejsze punkty: początek, załamanie brwi i ich koniec.

Zobacz portoflio naszych usług

 

Krok piąty: nałożenie pielęgnacyjnej pasty, która oddziela obszar brwi, na który zostanie nałożona henna, od tego, z którego zostaną usunięte włoski. Pasta ma też właściwości nawilżające i odżywcze, poza tym jest na bazie oleju, więc chroni pozostałe włosy przed zafarbowaniem.

Krok szósty: henna. W moim przypadku dziewczyny wymieszały dwa, z dostępnych
6 kolorów: „golden brown” i „black”. Co ważne: naturalna henna, na której pracują Dziewczyny w Brow Spa, wymaga wymieszania z wodą mineralną, a nie z wodą utlenioną, gdyż ta druga niszczy molekuły odżywcze zawarte w barwniku.

Krok siódmy: hennę zmywa się olejem odżywczym, a następnie wodą. Przy okazji zmywamy też pastę, która wcześniej wyrysowywała kształt brwi.
Krok ósmy: nitkowanie brwi, czyli usuwanie zbędnego owłosienia. Jedna z najstarszych metod depilacji na świecie. Do jej wykonania używa się specjalnej bawełnianej nitki – powleczonej płynem antybakteryjnym. Jest to najbardziej higieniczna i najskuteczniejsza metoda regulacji brwi, usuwa nawet najmniejsze włosy pomiędzy brwiami.

Zobacz portoflio naszych usług

Masz pytania?

Zadzwoń!
+48 696 807 603

Umów wiztę


Zadzwoń pod +48 696 807 603 lub zostaw swoje dane kontaktowe i preferowany termin wizyty, a my skontaktujemy się z Tobą w celu jej potwierdzenia.

Dziękujemy


Otrzymliśmy Twoje zgłoszenie. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów wizyty.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.